Izstrādājot mājas lapu ir nepieciešams paredzēt, ka tā būs ērti aplūkojama arī mazāka izmēra ierīcēs kā, piemēram, planšetēs un telefonos. Principā izstrādātā mājas lapa uz šīm trīs ierīcēm tiek attēlota dažādos veidos. Tas ir tādēļ, ka, piemēram, telefona ekrāna izmērs neļauj atspoguļot tik lielu mājas lapu, kā to var attēlot uz datora. Tieši tādēļ ir nepieciešams to optimizēt, lai tā ērtāk būtu lietojama tieši uz mazāka izmēra ierīcēm, nezaudējot mājas lapas funkcionalitāti. Lai nezaudētu ātrdarbību, ir jāveic attēlu optimizācija. Sakarā ar to, ka telefoniem ir neliels displejs, tad attēla izmēram būtu jābūt pavisam citam, nekā tas ir atspoguļojams mājas lapās, kuras paredzētas datora lietošanai. Attēlu optimizācija noteikti paātrinās lapas ielādes ātrumu un šis faktors ir ļoti nozīmīgs priekš seo optimizācijas.
Telefoniem un planšetēm vajadzētu izmantot izkrītošo izvēlni. Sakarā ar ekrāna mazajiem izmēriem, šāda izkrītošā izvēlne ir daudz optimālāka un lietotajiem daudz ērtāka. Mūsdienās, tie, kuri lieto telefonus un planšetes, ir jau pieraduši pie šīm hamburgera izvēlnēm, līdz ar to, lietotājiem tas nav nekas jauns un nezināms.
Kur ir iespējams pārbaudīt vai mājas lapa ir optimizēta priekš telefoniem?
Google piedāvā šādu iespēju https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly
Jums atliek ievadīt mājas lapas adresi un google pateiks, vai šī lapa ir optimizēta priekš telefoniem vai nē.
Zemāk attēlā ir redzami šīs mājas lapas testa rezultāti. Kā redzams, dizains atšķiras no tā dizaina, kāds ir lietotājiem, ja mājas lapa tiek aplūkota ar datora palīdzību. Dizains ir speciāli piemērots ierīcēm ar mazākiem ekrāniem, kas lietotājam ļauj ērtāk lasīt lapas saturu.
Priekš seo optimizācijas ir ļoti svarīgi, lai mājas lapa būtu speciāli optimizēta mazāka izmēra ierīcēm. Ja tas tā nebūs, tad zaudēsiet daudz seo punktus un mājas lapa tiks attēlota zemākās pozīcijās kā Jūsu konkurentu mājas lapas. Papildus visam tiks zaudēti arī daudzi apmeklētāji, kuri mājas lapas pārsvarā apmeklē ar mazāka izmēra ierīcēm. Un kā zināms, tad katrs apmeklētājs ir potenciālais klients, kuru nebūtu vēlams zaudēt.
Mazāka izmēra ierīcēm attēlojot mājas lapu tiek ņemti tie paši seo optimizācijas principi, kā mājas lapām, kuras tiek attēlotas uz datora. Ļoti daudzi seo faktori mainās, bet protams, ir tādi kuri saglabājas jau gadiem.
Daži seo optimizācijas faktori:
- Draudzīgie linki - seo frendly urls
- Domēna autoritāte un vecums
- Lapas autoritāte un vecums
- Attēli
- Video
- Vārdu skaits lapā
- h1, h2, h3 bold italic tagi
- Fonts
- Atslēgas vārdu skaits attiecībā pret visu lapā esošo vārdu skaitu
- Ienākošie un izejošie linki
- Sociālo tīklu aktivitāte
- Iekšējo lapu linkošana
- Vidējais laiks, ko lietotājs pavada lapā
- Izvietotā satura aktualitāte un popularitāte (jaunas ziņas, karsti virsraksti, ko intensīvi lietotaji konkrētā brīdī meklē)
- Lapas ielādes ātrums
- Lapa paredzēta mazāka izmēra ierīcēm
- Atslēgas vārdi virsrakstā un adresē (url)
- Pēc cik atslēgas vārdiem var atrast Jūsu lapu
- HTTPS dod papildus punktu, jo tas norāda uz lapas drošības līmeni
- Lapas apraksts description tagos
- Jūsu lapas linku spamošana blogos, forumos, atņem -3 seo optimizācijas punktus
- Regulārie apmeklētāji sniedz papildus punktus
- Slikti ir publicēt nevērtīgu vai pārāk īsu saturu, tas atņem -2 seo optimizācijas punktus
- Lapā izvietotās reklāmas atņem -1 punktu
- Apmaksātās reklāmas atņem -3 punktus
Patiesībā šādu seo optimizācijas faktoru ir ļoti daudz un visi nemaz nav zināmi, jo google tos neatklāj. Tie tiek noskaidroti testēšanas rezultātā. Šiem faktoriem noteikti vajadzētu sekot līdzi, jo vienā dienā viens faktors var ietekmēt pozitīvi, bet citā diena, tas jau var ietekmēt negatīvi, kā rezultāta lapas pozīcija meklētāja programmās var kristies.
Saistītie raksti:
Seo optimizācija blogam
Mājas lapas optimizācija
Saistītie raksti:
Seo optimizācija blogam
Mājas lapas optimizācija
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru